חיפוש

האם פרסום ביד 2 או מדלן היא הדרך למכירת דירה ב2022?

עודכן: 24 בינו׳

״מכירת דירה בשנת 2022 הפכה למשימה קלה ונוחה״ – כנראה שלא שמעתם אף אחד אומר את המשפט הזה אף פעם, נכון? יחד עם זאת, הדעה הרווחת בציבור של אנשים שלא היו חלק מתהליך מכירת דירה בשנים האחרונות הינה כי פרסום ביד 2 (Yad2) ו/או מדלן (Madlan) היא הדרך הקלה והבטוחה למכור דירה ב-2022. האומנם זאת המציאות? בואו נפרק את זה לגורמים:


ראשית, אין חולק כי קיימות בשנת 2022 אופציות רבות ומגוונות שדרכן קונים פוטנציאליים נחשפים להיצע נכסי הנדל״ן בשוק הישראלי ככלל. העובדה הזאת נכונה ורלוונטית גם למכירת נכסים באזור השרון שבתוכו נמצאים רעננה, כפר סבא והרצליה. אולם, כריבוי האפשרויות לשיווק נכסי הנדל״ן, כך גם גדל בהתאמה הקושי והצורך במיומנות שיווקית. כלומר אם בעבר היו מסתפקים מוכרי דירות בפרסום בעיתון המקומי והאזורי, אז כיום ההכרח המינימלי שבכמות המקומות בהם תיאלצו לפרסם את הנכס שלכם על מנת להגיע לחשיפה מינימלית זינק פלאים.


Image of a person holding an Iphone. On the screen there is a real estate web platform

לפיכך, עד כמה שזה נראה מפתה ונוח לעלות בכמה דקות בודדות מודעה לאתר מוביל עם כניסות מרובות, זוהי אינה הדרך הנכונה בהכרח למכור את הדירה שלכם. ונחדד כי אין חולק שהאתרים הללו הפכו לכלי אפקטיבי (גם למתווכים), אבל, וזה אבל משמעותי, ריבוי הפרסומים באתרים הללו וחוסר היכולת האמיתי להתבלט בהם הפכו לקושי משמעותי בחזקת ״מרוב עצים לא רואים את היער״.


לכן, בבואנו לבצע שיווק של דירה אנחנו לא מסתמכים רק על הכלי הזה, אלא אנו משתמשים בכלים היודעים לטרגט את הקהל הפוטנציאלי של אותה דירה ספציפית מבעוד מועד ולהגיע אליו בצורה מתוחכמת. הן בכלים מסורתיים והן בכלים טכנולוגיים מתקדמים. היינו מפרטים את השיטות שלנו פה, אבל אנחנו לא רוצים שהמתחרים שלנו ידעו איך אנחנו עושים את זה ;)


אז נכון, להשתמש היום ביד 2 ומדלן זה חשוב וגם הכרחי. אבל מוכרי דירה שימצאו את עצמם מסתמכים אך ורק על הכלי הזה, עלולים למצוא את עצמם מתעכבים שבועות וחודשים במכירת הדירה ומפספסים לקוחות פוטנציאליים רבים בזמן שהדירה שלהם ״מתייבשת על המדף״. וכמו שאתם יודעים, זמן שווה כסף. ובשוק של היום, נכס שלא נמכר בתוך זמן קצר יחסית, מאותת לשוק כי יש בו פגם. דבר שאוטומטית מרחיק קונים פוטנציאליים ממנו!


מסקנה - שימוש במתווך שיודע לנצל את הטכנולוגיה העדכנית ביותר לטובתכם, תהווה פאקטור דרמטי ומשמעותי ביכולת לגייס מוכרים בזמן קצר ובמחיר הנכון. נתון זה כשלעצמו שווה את עמלת המתווך. זאת כמובן בהנחה שהמתווך שבחרתם באמת יודע את העבודה ומספק כמו שצריך את הסחורה, כפי שפירטנו מעלה.


רוצים להבין עוד על כך ועל תהליך מכירת הדירה המיוחד שלנו?

מוזמנים ליצור איתנו קשר, אנחנו נשמח לעמוד לשירותכם!

בהצלחה!


עו״ד אביחי כהן,

מייסד Real Estate MYA

Profile Picture of the CEO, Avichai Cohen
Avichai Cohen

67 צפיות0 תגובות