חיפוש

בלעדיות בתיווך - מה זה?

בלעדיות בתיווך, מה זה? | מה נכלל בבלעדיות? | במה מתווך יכול לסייע לי בעת מכירת הדירה? | שיווק דירה | מאגר קונים פוטנציאליים | משא ומתן | ייעוץ לגבי הנכס שלכם ללא עלות |


פרסמתם את הדירה שלכם בפלטפורמה כדוגמת יד 2 ומיד התחלתם לקבל טלפונים. כנראה שאחוז לא קטן מהם הגיעו ממתווכים שהציעו לכם לשווק עבורכם את הנכס בתמורה לבלעדיות. אז מה זה בעצם ״בלעדיות בתיווך״, למה אני צריך את זה, אם בכלל. במאמר זה נענה לכם על כל השאלות ולא נחסוך מכם גם את האמת הכואבת.A person hand holds a door key.
Real Estate mya

בלעדיות בתיווך – מה זה?

בלעדיות בתיווך הינה סיטואציה שבה מוענק למתווך על ידכם, בעלי הדירה, הזכות הבלעדית אך המוגבלת בזמן לשווק את הנכס שלכם בשלל האמצעים העומדים לרשותו לצורך מכירת הדירה או השכרת הדירה. מה הכוונה מוגבלת בזמן? החוק קובע כי תקופת הבלעדיות המותרת היא חצי שנה לכל היותר אך ניתן גם פחות, זה כמובן נתון למו״מ בינכם ובין המתווך.


מה נכלל בבלעדיות?

מתווך שקיבל מכם בלעדיות, קיבל למעשה דבר עיקרי שבעקבותיו בחירה באפשרות זו הופכת למשתלמת לשני הצדדים. המתווך קיבל ביטחון שהשקעה שהוא הולך לבצע בפרסום, שיווק ומכירת הנכס שלכם לא תרד לטמיון ותיגזל ממנו על ידי גורם אחר. בעקבות כך ההשקעה והאמצעים הכלכליים שבהם המתווך ישתמש בכדי לפרסם את הנכס שלכם, יגדלו לאין שיעור מאשר במצב בו הוא לא היה מקבל מכם בלעדיות על הנכס.


במה מתווך יכול לסייע לי בעת מכירת הדירה?

ייעוץ וסיוע בתמחור הדירה – מתווך טוב ומיומן מכיר את השוק שבו הוא עובד, הוא יודע מה המחיר הריאלי של הנכס שלכם בהתאם לנתונים הטכניים של הדירה שלכם ועל הסביבה שבה הדירה שלכם נמצאת. הוא יודע מהו מחיר השיווק הנכון עבורה בכדי להשאיר מקום למו״מ מצד אחד, אך לא להבריח קונים פוטנציאליים מן הצד שני.


שיווק הדירה –

מתווך אמין ומקצועי עם ניסיון ידע לבצע את כל הפעולות השיווקיות העומדות לרשותו ב-2022, והן רבות! החל מצילום הנכס עם ציוד צילום מקצועי הכולל מצלמה מקצועית, רחפן ועריכת תמונות וסרטוני תדמית, ועד ליצירת עמוק שיווקי ייעודי לנכס שלכם וקידומו הממומן בגוגל, פייסבוק ושאר האמצעים הדיגיטליים הרשתיים. מזמן תם העידן שתליית שלט מחוץ לדירה או פרסום ביד 2 מספקים.


מאגר קונים פוטנציאליים –

למשרד תיווך איכותי, יש מאגרי מידע פנימיים על קונים פוטנציאליים שהגיעו למשרד בחיפוש אחר קניית דירה. ולכן, שימוש במתווך יכול לקצר את הזמן מכירת הדירה וליתר את פרסומה. שידוך בין קונה למוכר עוד טרם פרסום הדירה הוא דבר שכיח במשרדנו. יתרון זה מועיל עוד יותר לבעלי נכסים המעוניינים למכור את הנכס שלהם בצורה דיסקרטית מבלי שהשכנים או גורמים אחרים ידעו או מבלי שהם יצטרכו להכניס צלם הביתה.


משא ומתן –

לעיתים מוכרים שוכחים זאת, אבל מכירת נכס זאת עסקה מורכבת שמעורב בה כסף רב. על אחת כמה וכמה באזורי הביקוש של אזור השרון כמו רעננה כפר סבא והרצליה. ברעננה לדוגמה, דירה ממוצעת לא יורדת מ 2.5 מיליון שקל. על מנת לבצע עסקה בסדר גודל כזה, על כל המורכביות שלה, יש צורך בידע וניסיון בניהול מו״מ לסגירת עסקה. דרוש ידע משפטי רב שימנע סחבת וטעויות שבהמשך עלולות לעלות ביוקר. ודרושה הבנה פסיכולוגית עסקית נרחבת. כל אלו הופכים מתווך בעל ניסיון וכישורים לנכס בעבור בעלי דירות.


לסיכום – היתרונות שבשימוש בבלעדיות בתיווך:


משאבים –

מתווך שיודע שישנם עוד מתווכים שמתחרים על הנכס שלו, ישקיע פחות זמן, כסף ואנרגיה על הנכס שלכם. בדיוק ההפך במצב של בלעדיות (- זאת בהנחה שמדובר במקצוען).

שיווק – עם כל הכבוד להרגשה האישית שלכם, מרבית האנשים שתחום עיסוקם הוא לא שיווק ומכירות, כנראה לא מכירים ולא יודעים לתפעל את כל הכלים העומדים לרשות משווקים מנוסים. וכשמדובר בעסקה ששווה מיליונים, אתם רוצים בהחלט להוציא את התותחים הכבדים! כך גם ברמת הזמן, אתם עובדים, מטפלים בילדים או סתם אין לכם כוח לקבל עשרות שיחות ביום ולסנן את הרציניים יותר והרציניים פחות. לכן כדאי שאיש מקצוע מנוסה יעשה זאת עבורכם.


סגירה מהירה –

ככל שאותו מתווך ישקיע את מירב מאמציו בנכס שלכם, כך גובר הסיכוי שהסגירה של העסקה תהיה מהירה יותר. משרדי תיווך בוטיק (כמו המשרד שלנו), שמגבילים מרצון את כמות הנכסים בהם הם מטפלים, מבטיחים בכל שאף נכס לא יפול בין הכסאות וכל דירה תקבל את כל תשומת הלב לה היא זקוקה בכדי לסגור את העסקה הטובה ביותר, בזמן הקצר ביותר.צריכים ייעוץ לגבי הנכס שלכם? מעוניינים בפרטים נוספים?

מוזמנים לפנות אלינו כבר עכשיו.


עו״ד אביחי כהן

בעל תואר ראשון במשפטים ותואר שני במינהל עסקים בהצטיינות,

בעל ניסיון רב בשיווק, מכירות ופיתוח עסקי מהחברות הגדולות במשק.


בטלפון: 0527301119

Office@realestatemya.com :במייל

Real Estate MYA תיווך נדל״ן

רעננה


מה זה בלעדיות בתיווך?

לכמה זמן מחייבת אותי הבלעדיות עם המתווך?

מה ההיתרונות שבשימוש בבלעדיות בתיווך?


57 צפיות0 תגובות