חיפוש

5 טיפים שאתם חייבים לדעת לפני שאתם מוכרים דירה ברעננה

עודכן: 27 בינו׳


 

1. שוק של מוכרים

נכון לתחילת שנת 2022, השוק ברעננה נמצא תחת סטטוס ״שוק של מוכרים״. הווה אומר, ידם של המוכרים על העליונה וחשוב לזכור את זה בבואנו להיכנס לתקופה של מו״מ עם רוכשים פוטנציאליים. חשוב לזכור שאנחנו כמוכרי דירה מגיעים מעמדה של כוח מסויים ויש לנצל זאת בתבונה. כמו כן, לאור מצב היצע הקרקעות בעיר, הגידול הטבעי, ואיכות החיים בעיר, נראה שנתון זה גם לא הולך להשתנות בקרוב.

.

2. בדיקות מקדמיות של הדירה שאתם מוכרים

לפני שאתם מפרסמים את הדירה שלכם ברעננה למכירה, תעשו בדיקה מקדמית של סטטוס הנכס שלכם. נכון, זה נשמע מוזר, אבל לפעמים, בעיקר בנכסים שבהם מתגוררים מוכרים תקופת זמן ארוכה, אנחנו לעיתים שוכחים שיש אלמנטים שלא הסדרנו ועם הזמן שכחנו. מרפסת שנסגרה שלא כדין, הערת אזהרה שלא נמחקה וכדומה. את הבדיקה עדיף לעשות כחלק מטיפולו של עו״ד בעסקת מכירת הדירה, אך את החלק הראשוני ניתן לעשות גם לבד. הפקת נסח טאבו ובדיקת תיק הבניין במחלקת ההנדסה בעיריית רעננה, הן הצעדים הראשונים בדרך לשם.


3. כדאיות העסקה

לפני שאתם מוכרים את הדירה, כדאי לבדוק מהן ההשלכות המיסויות החלות במקרה הפרטני שלכם. קיימים הרבה כללי אצבע שלפיהם ניתן לבחון מה המיסוי שיחול במקרה שלכם. אבל ההצעה שלנו היא לא להתספק בזה. כי לכל כלל יש יוצא מן הכלל. מיסוי מקרקעין הוא עניין סבוך ובעל השלכות כלכליות כבדות שיכולות להיות כף המאזניים בין עסקה כלכלית, לאחת שאיננה כזאת. ולכן אנחנו ב Real Estate MYA ממליצים תמיד ללקוחותינו בחום להתייעץ עם אנשי מקצוע ולבחון מהי חשיפת המס המוערכת ולהתכונן אליה מראש.


4. קוסמטיקה

היא מזמן לא רק מילה השייכת למדור הטיפוח והיופי. גם בענייני דירה, מעט קוסמטיקה יכולה לשנות מן הקצה את שווי הדירה אותה אתם מוכרים. ההמלצה שלנו היא תמיד לבחון את האפשרות של שיפוץ קטן לפני תחילת השיווק. דבר שיכול להפוך לכלכלי מאוד כשמדובר במכירת נכס. השקעה סמלית בנראות הדירה על ידי מעצב פנים חכם וכישרוני יכולה להיות שווה הרבה כסף. כחלק מהשירות שאנחנו נותנים אנחנו עובדים מול מעצבים שלא פעם ולא פעמיים הוכיחו את עצמם כערך כלכלי עצום ללקוחותינו, מוכרי הדירות ברעננה.


5. זמן

הטיפ האחרון והמאוד חשוב הוא זמן וסבלנות. אם יש לכם אותו בתהליך מכירת הדירה אתם בהחלט במקום טוב. אולי זה קצת מוזר לשמוע את זה ממשרד תיווך, אבל אנחנו תמיד ממליצים ללקוחותינו לא למהר לסגור עסקה (כל עוד כמובן זה אפשרי). בהינתן מרווח נשימה מצד המוכרים, איתור הקונה הנכון במסגרת הזמנים שלכם יכול להשפיע דרמטית על כדאיות העסקה בסך הכל.


מחפשים המלצות נוספות וסיוע במכירת הנכס שלכם? אנחנו ב Real Estate MYA זמינים עבורכם תמיד. אל תחכו לרגע האחרון. תכנון מוקדם ובניית תהליך נכון במכירה הוא מפתח עיקרי בהצלחת העסקה, אולי הגדולה בחייכם.


בהצלחה!


עו״ד אביחי כהן,

מייסד Real Estate MYA


131 צפיות0 תגובות