חיפוש

דירה ללא מרפסת – למה כדאי לכם לקנות דווקא עכשיו?

״כשהדם זורם ברחובות – זה הזמן לקנות מניות״ – פיליפ דה רוטשילד

תקופת הקורונה הביאה איתה שינויי התנהגויות משמעותיים ששינו שווקים רבים. אחד מהשווקים הללו הינו שוק הנדל״ן. בתוך שוק הנדל״ן, שינוי אחד משמעותי נוגע לדירה ללא מרפסת,. כנראה שאם יש משהו שסגר ותקופות בידוד ארוכות במשך כמעט שנתיים יכול ללמד אדם, הוא שמרפסת הינה צורך הכרחי. לאור ״העובדה״ הזאת (תכף נבין למה זה במרכאות), כמות משפרי הדיור השואפים לעבור מדירות ללא מרפסת לדירה עם מרפסת, זינק באחוזים ניכרים בתקופת הפוסט-קורונה ואת הזרימה החזקה הזאת לכיוון דירות עם מרפסת, כנראה שאין כמעט מתווך בארץ שלא מרגיש.


a girl sitting on the balcony holding a cup of coffee and a tablet.

יחד עם זאת, יש להסתכל על הדברים בצורה מפוכחת ולראות בהם דווקא הזדמנות. איזה הזדמנות כבר יכולה להיות פה אתם שואלים? אז אנחנו נסביר. כאמור דירה ללא מרפסת הפכה למוצר מוקצה מחמת בידוד שאף אחד לא רוצה לגעת בו ובטח שלא לקנות אותו. ובשוק הנדל״ן הרותח, הנתון הזה הופך ללא ספק ליתרון ענק! הרי אם נחשוב על זה לרגע, אנשים רבים חיו עד לפני שנתיים בדירה ללא מרפסת בלי תלונות. לפחות בחלקם הגדול. אז נכון, אין ספק שלעשות את זה תקופה ארוכה ללא אפשרות לצאת מהדירה זה לא פשוט ואף לעיתים עלול להראות כמו סיוט מתמשך. אולם מהצד השני, אירוע מגפה בקנה מידה גלובלי המתמשך למשך פרק זמן ממושך מאוד כדוגמת הקורונה כנראה ולא יחזור על עצמו בתקופת חיינו לכל הפחות וכנראה גם לא זאת של ילדנו (טפו טפו טפו). ומשכך אתם כבר יכולים להסיק, שמדובר בהתנהגות לא רציונלית. הזיכרון של בני האדם קצר. ועלינו לנצל את כל זה לטובתנו.


בני האדם הינם מין סתגלן ובעל זיכרון קצר טווח. מהר מאוד אנשים יחזרו להרגלים הישנים, יזנחו בצד את הזיכרון הטראומטי של בידוד ללא מרפסת, ובלי שתשימו לב, דירה ללא מרפסת תחזור למקומה הטבעי. מוצר לגיטימי בשוק הנדל״ן המתומחר באופן רגיל בעלייה של כ-10 אחוז לערך הדירה במידה ויש אחת כזאת. ולכן, בהשאלה מהציטוט שאיתו פתחנו, ״כשהדם זורם ברחובות – זה הזמן לקנות מניות״, כאשר השוק זונח משהו בצורה כל כך לא רציונאלית, זה בדיוק הזמן של המשקיעים המתוחכמים לשקול להיכנס אליו. ובשוק שבו מצד אחד מחירי הנדל״ן נוסקים למעלה ללא סימן לעצירה, ומנגד דירות ללא מרפסת מתומחרות בצורה כל כך שגויה כלפי מטה כתוצאה מהתנהגות לא רציונלית של קונים פוטנציאליים, זה לדעתנו בדיוק הזמן שלכם לשקול לקנות דווקא את המוצר את זה, הן כהשקעה והן כנכס פרטי למגורים!


image of an apartment building with balcony.

מעבר לכך צריך לזכור כי תמיד גם קיימת האפשרות של רכישת דירה בבניין בו אין מרפסות והנעה לפעולה לאחר הקנייה בהוספת מרפסות לבניין. תקופת הקורונה עזרה לרשויות מקומיות בהבנת צורכיהם של דיירים בבניינים משותפים בהם אין מרפסות ומשכך מורגשת הקלה משמעותית בהוצאת היתרים לבניית מרפסת. כך גם בנוגע לדיירים עצמם בבניינים מסוג זה שנמנעו כל השנים מביצוע תוספת מרפסת בעיקר בשל הבירוקרטיה וההוצאה הכלכלית שפעולה זו טומנת בחיבה.


במידה ואתם מחפשים דירה וצריכים את עזרתנו במציאת הדירה המושלמת עבורכם או מעוניינים לדעת פרטים נוספים לגבי התהליך הנוגע לביצוע תוספת מרפסת בבניין שלכם, צרו איתנו קשר כבר עכשיו ואנחנו נדאג לסייע לכם בכל מה שצריך.


בהצלחה!

עו״ד אביחי כהן

מייסד Real Estate MYA


14 צפיות0 תגובות