חיפוש

5 טיפים להתנהלות נכונה של רוכשי דירות בתוך שוק של קונים

במאמר הקודם דיברנו על מצב שוק הנדל״ן בישראל בכלל, ובעיר רעננה ואזור השרון בפרט. כמו כן דיברנו על כך שנכון לשנת 2022 אנחנו מצויים במצב שוק של מוכרים ופירטנו מה זה שוק של קונים ומה ההשלכות על כך לרוכשי דירות. כעת נוכל להתפנות ולהבין איך אתם, כרוכשי דירות פוטנציאליים, יכולים לשחק בעולם הזה, ואפילו לייצור לעצמכם יתרון אל מול רוכשים פוטנציאליים אחרים בשאיפה להגיע לדירה המיוחלת.


Image of laptop and a list of real estate tips for buyers.

לפניכם 5 טיפים שיסייעו לכם, רוכשי הנדל״ן, להתנהל נכון בתוך שוק של מוכרים:

1. הכינו אישור עקרוני למשכנתא מהבנק

אישור עקרוני מהבנק זהו מסמך שבו הבנק מפרט את תנאי המשכנתא שהוא מציע לכם ואת סכום המשכנתא אותו הוא מעניק לכם. זאת בהתאם לנתוניכם האישיים ולנכס בעבורו מבוקשת המשכנתא. הכנה מבעוד מועד של מסמך זה, מסייעת לכם קודם כל להבין טוב יותר מה היא מסגרת התקציב בתוכה אתם יכולים לפעול ובנוסף לייעל את משך הזמן מהרגע שבו אתם רואים דירה פוטנציאלית ועד מתן הצעת רכישה וכניסה למו״מ.


2. תפעלו מהר!

תסתייעו במתווכים (האממ האממ) שיקצרו לכם תהליכים, יציגו בפניכם רק את הדירות הנכונות ובלי משחקים. בשוק בו מהירות זה שם המשחק, מתווך שיסייע לכם להיכנס למו״מ כמה שיותר מהר יחסוך לכם בסוף הדרך כסף רב. וזיכרו, כל חודש שאתם מבזבזים בחיפוש אחר דירה, זהו חודש שבו תיאלצו לשלם עוד קצת על הדירה העתידית. בשוק של היום נכון לשנת 2022, מוכרים לא מתקנים מחירים כלפי מטה כאשר הדירה עומדת ללא רוכש, אלא מעדכנים מחירים כלפי מעלה!


3. הנמיכו סטנדרטים

כמו בזוגיות, אין דבר כזה התאמה מושלמת, וככל שתמהרו להבין את זה בתחילת התהליך, כך תחסכו לעצמכם זמן וכסף רב. המלצה שלי - תייצרו לכם רשימה של 3 מאפיינים שהם הכי חשובים לכם בדירה ועליהם אל תתפשרו. בכל הנוגע לשאר? תדאגו שהן יהיו בדירה הבאה אליה תשתפרו בעוד כמה שנים.


4. הכינו מבעוד מועד סט של אנשי מקצוע בהיכון

אדריכלים, עורכי דין, שמאים, מהנדסים וכדומה – תדעו למי אתם פונים בשעת השין. אל תחכו להגיע לישורת האחרונה כדי לבצע את הבדיקות בחיפוש אחר איש המקצוע הנכון לכל דבר. רוצים להתייעל אפילו עוד יותר? תיעזרו במתווך שיכוון אתכם לאנשים שלו. כך גם תקבלו מחיר טוב, גם תקבלו המלצה, וגם תדעו שאתם בידיים טובות. אף נותן שירות לא יירצה להסתכסך עם המתווך שמספק לו עבודה קבועה על ידי הפניית לקוחות חדשים.


5. ראיתם דירה? אהבתם אותה? אל תחכו. תגישו הצעה!

אנחנו מכירים עשרות לקוחות שראו המון דירות, ועד שמצאו את הדירה הנכונה להם הם השתאו לחינם בהגשת ההצעה ופספסו את הדירה. אז אל תהיו אותם אנשים שאננים. תדעו להיות חדים וממוקדים. כשזה זה, זה זה.


בהצלחה!


עו״ד אביחי כהן מייסד Real Estate MYA

94 צפיות0 תגובות